Česká numismatická společnost - pobočka Havířov
Nabídkový katalog na aukci dne 13. dubna 2014,
Pol. |
Keltové - Bojové |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
1. |
1/8 Statéru - typ Athena, 1.stol.př.Kr., 075 g, blíže neurčeno |
1ks |
-1/1- |
3100 |
2. |
1/8 Statéru, prototyp muškovitého statéru, 1.stol.př.Kr. blíže neurčeno, 0,85 g. |
1ks |
-1/1- |
3200 |
Pol. |
Karel VI.(1711-1740) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
3. |
1 Dukát 1738 KB |
1ks |
1/1 |
13500 |
Pol. |
Marie Teresie (1740-1780) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
4. |
1 Dukát 1744 KB |
1ks |
"R" |
1/1 |
12000 |
Pol. |
Josef II.(1765-1780-1790) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
5. |
1 Dukát 1789 E Královský Bělehrad |
1ks |
"R" |
1/1 |
11000 |
Pol. |
František II. (1792-1835) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
6. |
1 Dukát 1823 E Her.147 |
1ks |
vzácnější |
1/1 |
11000 |
7. |
1 Dukát 1830 E, zvlněn, ďobky, hr., rys.m.o. |
1ks |
1/1 |
2900 |
Pol. |
Ferdinand V.(1835-1848) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
8. |
1 Dukát 1839 B |
1ks |
"R" |
0/1+ |
11000 |
9. |
1 Dukát 1838 madona, vzácnější, nep.prohlý Husz.2075 |
1ks |
nep.vl.rys.lup. |
1/1+ |
11000 |
Pol. |
František Josef I. (1848-1916) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
10. |
1 Dukát 1854 A, drobné škrábance |
1ks |
2x nep.hr. |
1/1- |
5000 |
11. |
1 Dukát 1871 A, sbír.kus |
1ks |
nep.vl.rys.lup. |
0/1+ |
6500 |
12. |
20 Korun 1899 b.z. |
1ks |
"R" |
0/1+ |
9000 |
13. |
20 Korun 1910 b.z. |
1ks |
vzácnější |
+1/1 |
11000 |
14. |
20 Korun 1915 b.z., novoražba |
1ks |
0/0 |
6400 |
15. |
10 Korun 1896 KB raženo jen 31980 ks |
1ks |
"R" nep.vl.rys. |
0/0 |
4400 |
16. |
A10 Korun 1913 KB |
1ks |
sbír.kus |
RL/RL |
6500 |
17. |
10 Korun 1914 KB, nep.vl.rys.lup. |
1ks |
"RR" |
0/0 |
14500 |
Pol. |
Česká republika (1993-2013) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
18. |
2000 Kč 2000 Konec Milénia, Au.+Ag., orig.etue |
1ks |
RL/RL |
5500 |
19. |
2000 Kč 2004 Zámek Hluboká, orig.etue, cert. |
1ks |
RL/RL |
7500 |
20. |
2000 Kč 2005 Lázně Bohdaneč, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7500 |
21. |
2000 Kč 2005 Tančící dům v Praze, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7500 |
22. |
2500 Kč 2006 Observatoř Klementinum, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
20000 |
23. |
2500 Kč 2007 Ševčínský důl Příbram, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
10000 |
24. |
2500 Kč 2007 Vodní mlýn ve Slupi, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
10000 |
25. |
2500 Kč 2008 Řetězový most ve Stadlci, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7500 |
26. |
2500 Kč 2008 Pivovar v Plzni, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7500 |
27. |
2500 Kč 2009 Zdymadlo na Labi, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7500 |
28. |
1ks |
proof |
7200 |
29. |
2500 Kč 2009 Větrný mlýn v Ruprechtově, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7400 |
30. |
2500 Kč 2010 Hamr v Dobřívě, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7400 |
31. |
2500 Kč 2010 Důl Michal, orig.etue, cert. |
1ks |
proof |
7400 |
Pol. |
Rakousko, M.Teresie (1740-1780) |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
32. |
Med.M.Teresie 1760, portrét + orel, Au.punc.585, 16 mm, 1,76 g. |
1ks |
nep.vl.rys.lup. |
0/1+ |
1000 |
Pol. |
Rumunsko |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
33. |
20 Lei 1944, 3 králové, 6,6 g. |
1ks |
0/0 |
5200 |
Pol. |
USA |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
34. |
Med.J.F.+ Robert Kenedy, 15 mm, 1,16 g. |
1ks |
nep.škr. |
-1/1- |
120 |
Pol. |
Medaile a vyznamenání T.G.M. |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
35. |
Pam.jednostr.med.T.G.M.+Kramář+Wilson, na získání podpory na vznik ČSR, Ag.punc, 23 mm, chybí stuha, orig.raž.ouško, Floss 1, Nov.01/001 |
1ks |
"R" |
1/1/- |
2800 |
36. |
Med.T.G.M.(1919), Budovatel republiky československé a její první president T.G.M., Ag.punc, 36x45 mm, sig.Odehnal, Anýžova ražebna Floss 6, Nov.01.017/a |
1ks |
"R" |
+1 |
3800 |
37. |
Jednostranná plaketa s portrétem T.G.M. z let 1919-1920, V.Rus, Fe.92x122 mm, v Fe.Novák nezná, jinak Novák 01.033, drobná koroze, na dřevěné podložce |
1ks |
"R" |
-1 |
100 |
38. |
Med.T.G.M., Na pamět uzdravení na jaře 1921, sig.Čejka Fecit 1921, Ag.nemá punc, 30 mm, 18,17 g., Floss 15, Nov.01.042/a |
1ks |
"R" |
1/1 |
2600 |
39. |
Med.T.G.M., (1921),portrét, první president českosl.republiky, sig.Čejka, Ag.nemá punc, 30 mm, 14,5 g., Nov.01.043/a |
1ks |
"R" |
1 |
2800 |
40. |
Med.T.G.M.první president republiky, 1850-1930, České slovo, Ag.punc, 35 mm, sig.O.Španiel Floss 31, Nov.01.071/a |
1ks |
+1/1+ |
340 |
41. |
Med.Na paměť proražení tunelu T.G.M. k 80.naroz., Handlova-Hor.Štubňa 1930, motiv: tunel, Ag.punc, 40 mm, Floss, Nov. nezná |
1ks |
"R" |
0/0 |
3000 |
42. |
1ks |
0/0 |
300 |
43. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 32 mm, 15 g., lesklá, sig. O.Španiel Floss 41/d Nov.01.100/a |
1ks |
1/1 |
180 |
44. |
1ks |
0/0 |
300 |
45. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 32 mm, 15 g., matová, sig. O.Španiel Floss 42/d Nov.01.100/b |
1ks |
1/1 |
180 |
46. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 32 mm, 15 g., matová, sig. O.Španiel, orig.etue Kremnice Floss 42/d Nov.01.100/b |
1ks |
1/1 |
200 |
47. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 42 mm, 30 g., lesklá, sig. O.Španiel Floss 41/c Nov.01.099/a |
1ks |
1/1 |
360 |
48. |
1ks |
nep.rys.lup. |
RL/RL |
480 |
49. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 42 mm, 30 g., matová (0/0) + Br.(1/1) sig. O.Španiel Floss 42/c, 45 b Nov.01.099/b |
2ks |
400 |
50. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 50 mm, 50 g., lesklá, sig. O.Španiel Floss 41/b Nov.01.098/a |
1ks |
1/1 |
600 |
51. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 50 mm, 50 g., matová, sig. O.Španiel Floss 42/b Nov.01.098/c |
1ks |
1/1 |
600 |
52. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 50 mm, 60 g., matová, sig. O.Španiel, orig.etue |
1ks |
+1/1+ |
1700 |
53. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 60 mm, 80 g., lesklá, sig. O.Španiel Floss 41/a Nov.01.097/b |
1ks |
1/1 |
900 |
54. |
Med.1935, K 85.nar., Ag.punc, 60 mm, 80 g., matová, sig. O.Španiel Floss 42/a Nov.01.097/b |
1ks |
1/1 |
900 |
55. |
Med.T,G.M. na čtyřnásobné zvolení presidenta 1936, sig.Šejnost, na hraně není vyraženo "Minc.Kremnica", Ag.punc, 50 mm, 68,25 g., raženo jen 38 ks Floss 35, Nov.01.117/a |
1ks |
"RR" |
1/1 |
5000 |
56. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 30 mm, 14,5 g. sig. O.Španiel Floss 54/e Nov.01.138/a |
1ks |
1/1 |
200 |
57. |
1ks |
1/1 |
200 |
58. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 40 mm, 30,2 g., sig. O.Španiel Floss 54/d Nov.01.137/a |
1ks |
1/1 |
480 |
59. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 40 mm, sig. O.Španiel Floss 54/d Nov.01.137/a |
1ks |
1/1 |
550 |
60. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 50 mm, 54,5 g., sig. O.Španiel Floss 54/c Nov.01.136/a |
1ks |
1/1 |
900 |
61. |
1ks |
+1/1+ |
1100 |
62. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 60 mm, 188 g., sig. O.Španiel Floss 54/b Nov.01.137/a |
1ks |
1/1 |
1500 |
63. |
Med.T.G.M.1937,úmrtní 1937, Ag.punc, 80 mm, 77,5 g., sig. O.Španiel Floss 54/a Nov.01.134/a |
1ks |
"R"sbir.kus |
1/1 |
3500 |
64. |
Med.T.G.M.President osvoboditel, jednostranná, motiv jak úmrtní, Ag.nemá punc, 20 mm, sig.O.Španiel Floss, Nov.nezná |
1ks |
"RR" |
1 |
1800 |
65. |
Med.T.G.M.1950, na paměť 100.výr.narození prvního presidenta ČSR, který navštěvoval gymnasium v Brně, Ag.punc, 60 mm, 92,88 g., sig.Láska Floss nezná, Nov.01.179/a |
1ks |
"R" |
1/1 |
4600 |
66. |
Med.T.G.M. k 140.výr. nar., ČNS med.Brno 1990, sig.L.Kozák, Ag.punc, 42 mm, 38,8 g., rař.jen 300 ks Nov.01.196/a |
1ks |
1/1 |
1000 |
67. |
Med. K příležitosti odhalení pomníku T.G.M.v Českém Těšíně 28.9.2010, T.G.M.na koni, sig.Sou., limitována číslovaná série 20 ks, vydalo Muzeum Těšínska , č.007, orig.etue, cert., puncováno Puncovním úřadem Ag.999, 50,5 mm, 63,24 g |
1ks |
0/0 |
5200 |
68. |
Med. K příležitosti odhalení pomníku T.G.M.v Českém Těšíně 28.9.2010, T.G.M.na koni, sig.Sou., orig.etue, cert., Sn.42 g., 50,5 mm |
1ks |
0/0 |
120 |
69. |
Med.T,.G.M. 2009 k 85.výr.návštěvy Hustopeče, Ag.punc, 40 mm, 42,2 g., sig.Novotný |
1ks |
"R" |
1/1 |
4000 |
70. |
Med.T.G.M., Masaryk čelně, Rv: 1 Kč 1937, Al.klipa 63x63 mm |
1ks |
0/0 |
160 |
71. |
Med.Charlota Masaryková, 1850-1923, Hvězda paní a dívek 1938, Ag.punc, 20 mm, sig.Otáhal, orig.raž.ouško |
1ks |
"R" |
0/0 |
800 |
72. |
Med.Charlota Masaryková, 1850-1923, Hvězda paní a dívek 1938, Ag.punc, 35 mm, sig.Otáhal |
1ks |
0/0 |
300 |
73. |
Med.Charlota Masaryková, 1850-1923, Hvězda paní a dívek 1938, Ag.punc, 20 mm, sig.Otáhal, orig.raž.ouško, šňůrka |
1ks |
+1/1+ |
220 |
74. |
Plaketa IV.Masarykovy hry 6.-7.IX.1947 Ostrava-Vítkovíce, motiv: ruce si předávají štaf.kolík, stadión, Al.53x80 mm |
1ks |
1 |
130 |
75. |
Med.T.G.M.140.výr.narození 1850-1990 Br.60mm , med. T.G.M. 80.výr.nar.1850 -1935, Br.50 mm |
2ks |
0/0 |
280 |
76. |
Med.T.G.M.1890-1937 / čsl.lev 28.10.1918, postř.Br.26 mm |
1ks |
0/0 |
150 |
Pol. |
ČSR, ČSSR, ČR medaile TOP |
Foto |
Počet |
Poznámka |
Stav |
V. cena |
D. cena |
77. |
Med.České slovo, dívka s listy novin, Ag.punc, 25 mm, sig.Brůha, orig.ouško |
1ks |
1 |
180 |
78. |
Med.B.Smetana, Tvůrci české hudby, Mánes svým členům, kytice a portrét, 1824 -1924, Ag.punc, 23 mm, sig.Španiel |
1ks |
"R" |
0/0 |
600 |
79. |
Med.B.Smetana, Tvůrci české hudby, kytice a portrét, 1824 -1924, Ag.750 punc, 23 mm, sig.Španiel, orig.raž.ouško |
1ks |
"R" |
+1/1+ |
480 |
80. |
Med.Jsem ražen z Českého kovu 1928, Sv.Prokop orá s čertem, Ag.punc, 34 mm, sig.Španiel Nov.I.C |
1ks |
0/0 |
360 |
81. |
Med.Sv.Václav - 1000.výr.smrti, Sv.Václav v čele Blanických rytířů, Ag.punc, 30 mm, sig.Španiel Nov.III.B |
1ks |
"R" |
+1/1+ |
1800 |
82. |
Med.Milénium Sv.Václava 1929 - výtěžková, Ag.punc, 28 mm, sig.Španiel No.II.E |
1ks |
+1/1+ |
500 |
83. |
Med.Milénium Sv.Václava 1929 - výtěžková, Ag.punc, 40 mm, sig.Španiel No.II.D |
1ks |
+1/1+ |
1500 |
84. |
Med.Ant.Švehla (1873-1933), Ag.punc, 30 mm, sig.Šejnost Nov.V.C |
1ks |
0/0 |
800 |
85. |
Med.Jan Žižka 1938, Památce nejslavnějšího syna našeho Kraje Trhové Sviny-500.let města, Ag.punc, 34 mm, 18,16 g. |
1ks |
"RR" |
1/1 |
2400 |
86. |
Med.Kroměříž ženijnímu pluku 1935-legionáři, město, sig.Březa, postř.Br.50 mm, na hraně POSTŘÍBŘENO |
1ks |
1/1 |
300 |
87. |
Med.M.Tyrš, tvůrce sokolství českého, Sokol Pražský 1904, text, portrét, Ag.punc, 33 mm, sig.Myslbek 1904 |
1ks |
"R" |
0/0 |
2000 |
88. |
Med.M.Tyrš, výr.narození 1932, Ag.punc, 42 mm Nov.IV.B |
1ks |
+1/1+ |
1200 |
89. |
Med.1938 k X.sletu, mapa republiky + sokol, Ag.punc, 35 mm |
1ks |
+1/1+ |
220 |
90. |
Med.Alois Pižl 15.II.1938, portrét, Rv:SKČOS…., Br.30 mm |
1ks |
1/1 |
100 |
91. |
Med.Čes.obec.sokolská 1948, XI.slet v Praze, Ag.punc, 29 mm, sig.Horejc |
1ks |
1/1 |
120 |
92. |
Med.Zdar XI.sletu 1948, motiv: orel, Ag.16 mm, orig.raž.ouško |
1ks |
1/1 |
150 |
93. |
1ks |
1/1 |
150 |
94. |
Med.1464-1964, Mírové poselství Krále Jiřího z Poděbrad, motiv pražského groše, Ag.punc, 28 mm |
1ks |
0/0 |
200 |
95. |
Med.Vítkovice 1828-1978 - 150.let VŽKG, Ag.punc, orig.etue |
1ks |
RL/RL |
150 |
96. |
Med.Přemysl Otakar II., český Král 1253-1278, ČNS v Praze, portrét + na koni, postř.Br., 40 mm, sig.Harcuba |
1ks |
1/1 |
220 |
97. |
Med.Karel IV.- Král český, vzdělanost rozdavejme, portrét/pečeť, Ag.punc, 38 mm, 24,92 g., sig.Kolářský |
1ks |
dr.patina |
0/0 |
300 |
98. |
Med.Karel IV., na trůně, ČNS v Praze, Ag.punc, 40 mm, 30,1 g., sig.Knobloch |
1ks |
0/0 |
360 |
99. |
Med.Karel IV., na trůně, ČNS v Praze, postř.Br., 40 mm, sig.Knobloch |
1ks |
1/1 |
120 |
100. |
Med.Karel IV., na trůně, koruna, ČNS v Praze, Ag.punc, 38 mm, 28,44 g. sig.Harcuba |
1ks |
0/0 |
350 |